RODINNÉ DOMY

Naše společnost se specializuje na výstavbu rodinných domů systémem  tzv. suché výstavby,  který je také všeobecně známý pod názvem „dřevostavba“. Jedná se o ucelený konstrukční systém z dřevěných nosníků, který je poté opláštěn typizovanými deskami a vyplněn izolací, zaručující vysoké nároky na tepelněizolační vlastnosti. Výsledkem díla je tak kvalitní, funkční a moderní stavba s nízkými provozními náklady.

Naše společnost realizuje domy, splňující předpoklady moderního bydlení a kvalitního řemeslného zpracování za použití špičkových materiálů. Naším cílem je zajistit zákazníkům kompletní servis v oblasti výstavby a umožnit tak nové a moderní bydlení od A do Z.

Pokud si nás vyberete, pomůžeme Vám s vyřízením veškerých administrativních záležitostí vedoucích k získání stavebního povolení. Ve spolupráci s profesionály připravíme pro Vás projekt, který bude respektovat Vaše představy o typu rodinného domu a jeho dispozici a Vámi schválený projekt zrealizujeme. Nabízíme Vám několik variant stavby Vašeho rodinného domu. Od přípravy inženýrských sítí, realizace základové desky, či hrubé stavby až po výstavbu rodinného domu "na klíč".

Obecné pojmy:

Nízkoenergetický dům

Dům, jehož roční spotřeba tepla na vytápění nepřesahuje 50 kWh/m2  vytápěné podlahové plochy. Nízkoenergetický dům v ČR definuje norma ČSN 730540. Jednotící postup pro hodnocení a klasifikaci budov s nízkou  spotřebou tepla lze nalézt v v TNI 73 0329 pro rodinné domy a TNI 73  0330 pro bytové domy.

Nízkonákladový dům

Dům s nízkými provozními náklady na energie. Nízká spotřeba energií  totiž nutně nemusí znamenat také nízké provozní náklady. Nízkonákladový  dům má nejenom nízkou spotřebu energií, ale také minimální náklady na  provoz.

Pasivní dům

Dům, jehož roční potřeba tepla na vytápění je maximálně 20 kWh/m2. Běžná česká novostavba spotřebuje na vytápění zhruba 80-100 kWh/ m2.rok. Pasivní dům v ČR definuje norma ČSN 73 0540. Jednotící postup pro  hodnocení a klasifikaci budov s nízkou spotřebou tepla lze nalézt v TNI 730329 pro rodinné domy a TNI 73 0330 pro bytové domy. Tato norma  stanovuje ještě další podmínky pro klasifikaci domu v pasivním  standardu. Mj. primární energie na provoz pasivního domu z  neobnovitelných zdrojů (tedy energie na vytápění, přípravu teplé vody a  elektrická energie pro technologie) nesmí překročit 60 kWh/(m2.a)