Vyberte si

Rodinné domy a systém výstavby

Rodinné domy

Naše společnost se specializuje na výstavbu rodinných domů systémem tzv. suché výstavby, který je také všeobecně známý pod názvem „dřevostavba“. Jedná se o ucelený konstrukční systém z dřevěných nosníků, který je poté opláštěn typizovanými deskami a vyplněn izolací, zaručující vysoké nároky na tepelněizolační vlastnosti. Výsledkem díla je tak kvalitní, funkční a moderní stavba s nízkými provozními náklady.

Naše společnost realizuje domy, splňující předpoklady moderního bydlení a kvalitního řemeslného zpracování za použití špičkových materiálů. Naším cílem je zajistit zákazníkům kompletní servis v oblasti výstavby a umožnit tak nové a moderní bydlení od A do Z.

Pokud si nás vyberete, pomůžeme Vám s vyřízením veškerých administrativních záležitostí vedoucích k získání stavebního povolení. Ve spolupráci s profesionály připravíme pro Vás projekt, který bude respektovat Vaše představy o typu rodinného domu a jeho dispozici a Vámi schválený projekt zrealizujeme. Nabízíme Vám několik variant stavby Vašeho rodinného domu. Od přípravy inženýrských sítí, realizace základové desky, či hrubé stavby až po výstavbu rodinného domu "na klíč".

Nízkoenergetický dům

Dům, jehož roční spotřeba tepla na vytápění nepřesahuje 50 kWh/m2 vytápěné podlahové plochy. Nízkoenergetický dům v ČR definuje norma ČSN 730540. Jednotící postup pro hodnocení a klasifikaci budov s nízkou spotřebou tepla lze nalézt v v TNI 73 0329 pro rodinné domy a TNI 73 0330 pro bytové domy.

Nízkonákladový dům

Dům s nízkými provozními náklady na energie. Nízká spotřeba energií totiž nutně nemusí znamenat také nízké provozní náklady. Nízkonákladový dům má nejenom nízkou spotřebu energií, ale také minimální náklady na provoz.

Pasivní dům

Dům, jehož roční potřeba tepla na vytápění je maximálně 20 kWh/m2. Běžná česká novostavba spotřebuje na vytápění zhruba 80-100 kWh/ m2.rok. Pasivní dům v ČR definuje norma ČSN 73 0540. Jednotící postup pro hodnocení a klasifikaci budov s nízkou spotřebou tepla lze nalézt v TNI 730329 pro rodinné domy a TNI 73 0330 pro bytové domy. Tato norma stanovuje ještě další podmínky pro klasifikaci domu v pasivním standardu. Mj. primární energie na provoz pasivního domu z neobnovitelných zdrojů (tedy energie na vytápění, přípravu teplé vody a elektrická energie pro technologie) nesmí překročit 60 kWh/(m2.a)

Systém výstavby

Jedná se o „suchý“ konstrukční systém, který je velmi zajímavou alternativou v oblasti výstavby nízkoenergetických domů. Velkou předností tohoto systému je jeho rychlost, přesnost zpracování a zejména funkčnost. Dřevěná konstrukce domu, skládající se z normovaných hranolů KVH, které splňují nejvyšší nároky na kvalitu, přesnost a konzistentnost dřeva, se zpracuje a připraví v montážní hale, odkud se poté dopraví na stavbu. Během několika dní je připravena konstrukce celého domu k venkovnímu opláštění nosnými deskami Fermacell.

Než-li dojde k úplnému zaklopení konstrukčního systému zevnitř stavby, aplikují se vysoce kvalitní tepelněizolační desky předních výrobců ROCKWOLL či KNAUF a kompletní rozvody inženýrských sítí. Souběžně s těmito stavebními úkony probíhají i další stavební práce jako například montáž fasádního systému, pokládka střešní krytiny či interiérové práce. Celkové dílo je tak zpravidla zhotoveno v rozmezí čtyř až šesti měsíců od zahájení stavby.

Zanechte nám zprávu

Pokud máte nějaký dotaz k výstavbě vyplňte prosím své údaje do formuláře a my se Vám v co nejkratším čase ozveme.

Kontakty

Kontaktní osoba:Daniel Šulc, jednatel
Mobil:+420 608 110 790
E-mail:
info@s-stavby.cz

Adresa:Smetanova 4619/3
Jablonec nad Nisou, 466 01

Kompletní finanční poradenství:Jan Skála, finanční specialista
Mobil:+420 602 726 981
E-mail:
skala.j@kapitol.cz